Darkfield Live Blood Analysis je vysoce nadstandardní laboratorní mikroskopická metoda umožňující screening Vaší živé krve, vizualizaci všech jejích komponentů a poskytující komplexní obraz o Vašem momentálním zdravotním stavu. Čistá krev = 100% zdraví aneb nemoci se rodí ve vnitřním prostředí nás samotných. V běžných lékařských ordinacích a laboratořích nejsou sledovány tyto jevy v plazmě, protože nejsou klasickou metodou vůbec viditelné. Toto lze sledovat pouze speciálně nadstandardní metodou Darkfield v temném poli laboratorního mikroskopu. Díky darkfield vidíme potencionálně nebezpečné jevy v krvi v ranném stádiu, mnohem dříve, než se objeví symptomy nebo jsou v počátečním stádiu, tak též již propuklé. Klient sám může sledovat stav své krve přímo na obrazovce v porovnání se zdravou krví, aby viděl, co se v jeho organismu děje a mohl tak zodpovědněji reagovat na rady a doporučení, které v průběhu analýzy kapičky krve dostane.
Klientovi je možné tento záznam předat na jeho flashdisk.


Co lze v krvi sledovat:

    Stav hydratace a dehydratace organismu
    Indikátory acidózy (překyselení), nelze však stanovit přesné PH krve
    Stav okysličení organismu a průchodnosti krevních kapilár, slabý krevní oběh
    Životnost červených krvinek a jejich schopnost vázat kyslík¨
    Stav železa, kyseliny listové a B12 (anémie)
    Těžké kovy v krvi
    Mykóza krve, candida albicans a jiné plísně
    Dysbioza, nedostatečné trávení a vstřebávání ve střevech, zvýšená propustnost střevní stěny
    Nadměrná konzumace živočišných bílkovin, nestrávené bílkoviny, metabolický odpad v krvi, přetížení jater a sleziny
    Potřeba antioxidantů, poškození volnými radikály, oxidativní stres
    Stres – chemický, psychický, fyzický a mikrobiální
    Cholesterol, triglyceridy
    Hromadění kyseliny močové, urátové krystaly, riziko dny
    Chronické a akutní záněty, alergie, autoimunitní reakce
    Snížení imunity
    Patogenní mikroorganismy a jejich vývoj
    Riziko agregace trombocytů, viskozita krve, riziko infarktu, mozkové mrtvice
    Aterosklerotický plak
    Stav detoxikace organismu
    Potíže s krevním cukremv krvi (nelze ale stanovit přesnou hodnotu glykémie)
    Hormonální nerovnováhu

Ve světlém poli:

1. Stav erytrocytů, jejich pohyblivost v plazmatu, stupeň agregace (slepování do „monetárních sloupků“) a odkalování (vznik chaotické celkové agregace).
2. Stav leukocytů charakterizujících základní vlastnosti imunitního systému ve velikosti makrofágů (v porovnání s erytrocyty) a schopnosti k fagocytóze, která je dobře patrná při skenování.
3. Stav trombocytů, tendence ke vzniku krevních destiček a přítomnosti agregace jako rozhodujícího faktoru ke vzniku trombů.
4. Stav tekuté složky krve – plazmatu, stupeň jeho čistoty, přítomnost nebo nepřítomnost mikroorganizmů, fyziologických (například cholesterol)  nebo patologických jevů.

Kapička krve se odebírá z prstu, je získávána po důkladné desinfekci drobnou a tenkou jednorázovou lancetou nebo glikemickým perem pro domácí použití (denně používají diabetici), poté klient dá kapičku na podložní sklíčko (nerozmazává se, nesuší ani nepřibarvuje). Lehce se překryje krycím sklíčkem (zabrání to oxidaci a vyschnutí), aby komponenty v krvi mohly být pozorovány živě, tedy v pohybu. Živé zůstávají max. 20-30 minut. Tato procedura je prakticky bezbolestná. Obraz z krve je snímán webovou kamerou do počítače a zvětšen, takže klient může vidět stav své krve společně s terapeutem. Pracuji se zvětšením 100-400x v mikroskopu, ale obrazovka počítače obraz zvětší ještě mnohonásobně, takže je možné zřetelně a jasně pozorovat krvinky více než 1 cm. DARKFILED mikroskopy pracuje se zvětšením 1000-1500x.

Darkfield nutriční specialista pronajme klientovi Darkfield mikroskop, aby si klient mohl svoji živou kapičku krve důkladně prohlédnout a společně interpretují nálezy v kapce.

Podstata mikroskopie v temném poli neboli zástinu zpočívá v tom, že do roviny objektu vstupují z kondenzoru pouze okrajové, velmi šikmé světelné paprsky, zatím co středové paprsky jsou pohlceny a při zobrazení se neuplatní. K tomu se používá speciální clona. Objekt je tedy osvětlen jen ze stran, paprsky se od něj odrážejí a lámou. Do objektivu vstupují jen paprsky odražené od povrchu objektu a ten proto září v temném poli. Tak lze sledovat komponenty v krvi, které běžnou metodou nejsou vůbec viditelné.

Pořizuji fotografie, které se v kartě klienta uchovávají pro následující kontrolu, která se dělá nejdříve za 3 měsíce, není - li nutno stanovit další návštěvu dříve. Obraz se jeví černobílý a lze tak pozorovat komponenty v krvi, které nejsou vůbec běžnou metodou viditelné.

Součástí analýzy je poradenství v holistické výživě podle momentálních potřeb organismu, v souladu s genetickým typem. Klientovi je doporučená přírodní suplementace, případná detoxikace a alkalizace a to vždy dle aktuálního zdravotního stavu.